Klimagassutslippene har ført til globaloppvarming, så derfor er det viktig at vi setter tiltak for å redusere disse. Målet i Oslo er å få alle tunge kjøretøy til å gå på klimavennlig drivstoff eller strøm, istedenfor fossilt brennstoff, for å redusere utslippet av CO2. I Oslo står tungtransporten sterkt og det er her endringen blir iverksatt først.
Vi i Østkran AS ønsker et grønt skifte og er derfor i gang med bygging av nullutslipps lastebiler, der det blir brukt HVO-diesel eller at kranbilene våres driftes av strøm. Vårt mål er å redusere CO2-utslipp ved et lavt dieselforbruk og unngå at bilene står på tomgang, slik at miljøet ikke blir utsatt for skade.
For hver bil man skal investere i fremover nå, må man tenke mye mer på hva slags utstyr man trenger. Produksjonstid på en kranbil er over 1 år, så fremtidsrettet tankegang ved kjøp av nye kranbiler er derfor viktig. Myndighetene legger opp til at det er rammevilkår som tilsier at de kan skifte ut fossile biler.
I samarbeid med Optimera skal vi kjøre byggevarer for dem, med våre to nye helelektriske kranbiler. Dette er et skritt i riktig retning for å oppnå fossil- og utslippsfri transport. Vi benytter oss av sterke el-aggregater på byggeplasser når kranbilene trenger å lade, slik at ladetiden skal være så kort som mulig og for å effektivisere arbeidet vi utfører.
Vi har medarbeidere med høy fagkunnskap som er stolte av jobben sin.
Våre dyktige snekkere og sjåfører har alle nødvendige godkjenninger og sertifikater for å utføre oppdragene.
Bilparken vår er ny og moderne, og er i tråd med bransjens standard.
Våre sjåfører har fokus på trygg, sikker og kostnadseffektiv kjøring, og vi mener de er blant de beste i bransjen.
Våre sjåfører og snekkere har kontinuerlig fokus på helse, sikkerhet og miljø.
Bruk av fallsikringsutsyr, hjelm og synlighetstøy, skadefri bilpark samt særdeles lavt sykefravær gjenspeiler dette.